Blue Flower

                                        SP 353 im. "Wielkich Odkrywców" – Zippi    

W grupie V i VI po raz pierwszy realizowany jest międzynarodowy program „ Przyjaciele Zippiego”. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu. Program ma na celu promocję zdrowia emocjonalnego, psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami. Składa się on z 6 części, a każda z nich zawiera po 4 spotkania.

Jak do tej pory w grupie VI zrealizowano cześć 1 zatytułowaną „ Uczucia” oraz cześć 2 „ Komunikacja”, natomiast gr VI jest w trakcie realizacji części 3. Dzieci potrafią rozpoznawać i nazywać uczucia- smutek, radość, złość, rozdrażnienie, zazdrość, zdenerwowanie. W „ Komunikacji” doskonalono umiejętność słuchania, szanowania osób, które wypowiadają się na forum grupy. Doskonalono rozwiązywanie problemów dzięki rozmowie, wysłuchaniu stron i znalezieniu kompromisu. Podczas spotkań dzieci ćwiczyły rozpoznawanie kto może im pomóc w różnych codziennych sytuacjach i jak prosić o pomoc oraz przyjmować pomoc od innych. Doskonalono umiejętność mówienia tego, co naprawdę chcemy powiedzieć. Zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach kilku przyjaciół, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i zadaniami do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci dobrze poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stały się regułą życia w grupie. Po każdym spotkaniu dzieci wypełniają karty ewaluacji na podsumowanie zajęć. Zaznaczając najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko. Mamy nadzieję, że udział dzieci w tym programie pozytywnie wpłynie na naszych przedszkolaków. Zachęcamy Rodziców do wspólnych rozmów z dziećmi i wykorzystanie nabytych umiejętności przez dzieci w życiu codziennym.