Blue Flower

Dnia 12 marca 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów. 

W tym roku z okazji Dnia Matematyki w naszym przedszkolu we wszystkich grupach przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, klasyfikowały, układały rytmy. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zabawy matematyczne i zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

 

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Matematyki prezentujemy poniżej

 

 

Zabwy matematyczne w grupie V

  

  

  

Dzień matematyki w grupie VI