Blue Flower

"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."
                                      Marek Grechuta/ Anawa

  

Nareszcie przybyła tak oczekiwana przez wszystkich WIOSNA!!! Ta piękna, kolorowa, słoneczna pora roku sprawia, iż w naszych sercach i przedszkolu jest więcej kolorów, radości i słońca!!!

W dniu 19 marca, w piątek, dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tradycyjnie, przedszkolaki ubrane były w piękne zielone stroje… Zapachniało wiosną… Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Podczas zajęć w każdej grupie dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące tej pory roku. Wiosna kojarzy się z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca, z ociepleniem, roztopami i błotem pośniegowym.. Kojarzy się także ze śpiewem ptaków i budzącą się do życia przyrodą, z obecnością roześmianych dzieci na podwórkach i spacerujących ludziach w parkach…

W salach przedszkolnych pojawiały się ZIELONE KĄCIKI PRZYRODY. Każda grupa dzieci z pomocą pań sadziła szczypiorek i kwiatki, dzieci siały rzeżuchę oraz inne wiosenne roślinki. Podczas prac w kącikach przyrody przedszkolaki dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin oraz miały możliwość obserwowania jak kiełkują roślinki. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały wiedzę na temat przyrody i roślin, uczyły się dbania i odpowiedzialności za swoją pracę-wyhodowanie roślinki.
Nie ulega wątpliwości, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!