Blue Flower

                BĄDŹ NIEBIESKI! Światowy Dzień Świadomości Autyzmu : Moje@Giżycko

 

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.

Z tej okazji 2 kwietnia nasze serca powinny zaświecić się na niebiesko! Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

W związku z tym zachęcamy, aby dzieci w swoich domach wykonały pracę plastyczną w kolorze niebieskim. W ten sposób, chcielibyśmy zaznaczyć, że pamiętamy i solidaryzujemy się z osobami z autyzmem, z naszymi kolegami i koleżankami.

Rodzice nadsyłajcie zdjęcia swoich pociech z pracami do 6 kwietnia 2021  z dopiskiem w tytule "niebieska praca" na adres przedszkola  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdjęcia zostaną zamieszczone na naszej stronie
.

                Na Niebiesko dla Autyzmu - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce