Blue Flower

Międzynarodowy Dzień Ziemi – SP18 Lublin

22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

Z okazji tego ważnego święta w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Sędziszowie Młp. we wszystkich grupach odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
Dzieci z grupy I słuchały opowiadania „O Wróżce z kryształowego jeziora”, wypowiadały się na temat zanieczyszczeń środowiska, oszczędzania wody i uczyły się segregować różne przedmioty do odpowiedniego kosza. Na koniec zajęć malowały Planetę Ziemię oraz wysłuchały piosenki „Duszki duszki”. Zwieńczeniem Dnia Ziemi był spacer oraz sprzątanie okolicy Przedszkola połączone z segregowaniem śmieci, gdyż świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat. Natomiast dzieci z grupy II wybrały się z panią Jolą do sklepu ogrodniczego, gdzie zakupiły drzewko – dereń jadalny , którego owoce mają właściwości zdrowotne i wspólnie z panem Michałem posadziły na placu przedszkolnym.