Blue Flower

Nasze przedszkole postanowiło odpowiedzieć na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rączynie i dołączyć się do akcji charytatywnej: Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie”, pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło.

Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci istnieje w Rzeszowie już od prawie 15 lat, niosąc na swoich barkach ogromny ciężar, jakim jest opieka nad poważnie chorymi dziećmi. Wielu wspaniałych ludzi każdego dnia z pasją i oddaniem wspiera najmłodszych i ich rodziny w tym trudnym dla nich czasie, dbając, aby na każdym etapie choroby czuły się bezpieczne i kochane. Dlatego pomóżmy też i my poprzez aktywny udział w organizowanej akcji „Aktywna Majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie”.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych, uwrażliwienie ich na potrzeby i cierpienie drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Abyśmy mogli dołączyć do akcji przed nami dwa zadania:

1. Zaangażowanie przedszkolaków w dowolną formę aktywności fizycznej tak, żeby było ZDROWO I BEZPIECZNIE i przesłanie zdjęć z realizacji zadania do organizatora akcji – to zadanie dla pań i dzieci, które będziemy realizować w najbliższym czasie. 

2. Kolejnym zadaniem akcji jest zebranie dowolnej kwoty i wpłata na konto “Fundacji Podkarpackiego Hospicjum z siedzibą w Rzeszowie”. 

W związku z tym przy wejściu do przedszkola  znajduje się puszka do której warto wrzucić dowolną kwotę.
Dla nas to tylko „mała cegiełka”, ale gdy będziemy działać w większej grupie, zebrana suma z pewnością wesprze tę piękną inicjatywę. Nawet jeżeli to kropla w morzu potrzeb, to każda kropla jest ważna.

Zbiórka trwa do 27 maja 2021 r. 

Każdy z nas może pomóc, liczy się tak na prawdę każdy grosz. Dzięki takim miejscom jak Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci świat wokół nas jest odrobinę lepszy, a krzywda i cierpienie, które dotyka tych najmłodszych i najsłabszych, może dzięki nam być choć trochę lżejsze.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy włącza się do zbiórki będą mieć satysfakcję, że pomogli bardzo chorym dzieciom z hospicjum. Zachęcamy wszystkich do czynienia dobra. I pamietajmy, że Dobro wraca.