Blue Flower

Pokaz mody ekologicznej to kolejna inicjatywa w naszym przedszkolu zorganizowana pod hasłem „Najciekawsze przebranie ekologiczne – Zgadnij kim jestem?”.

Zamierzeniem wynikającym z organizacji tego typu uroczystości przedszkolnych jest ukształtowanie w dziecka postaw ekologicznych, które charakteryzują się odpowiedzialnością za naszą Ziemię. Dzieci poprzez takie formy zabawy poznają niebezpieczeństwa grożące środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka, wiedzą, że wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne, segregować śmieci i odzyskiwać jak najwięcej materiałów w ramach recyklingu.

Impreza odbyła się 6 maja 2021 r. w której wzięły udział dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Zaangażowanie rodziców w przygotowanie strojów przerosło oczekiwania organizatorów. Każde dziecko mogło pochwalić się niezwykle oryginalnym, starannie przygotowanym strojem i jednocześnie zaskakującą formą, kolorystyką i pomysłowością ubioru. Z produktów nadających się do recyklingu powstały różnorodne kreacje, które z powodzeniem można byłoby wyodrębnić jako stroje codzienne , wieczorowe czy bajkowe. Uwagę zwracały też gadżety m.in. kapelusze wykonane z butelek po napojach, papieru toaletowego, czy torebki z pojemników na jajka.

Przedszkolaki fantastycznie prezentowały się na „ekologicznym wybiegu” w ogrodzie przedszkolnym. Prezentacjom towarzyszyła specjalnie dobrana muzyka. Było mnóstwo radości, świetnej zabawy, a każdy występ prowokował do ogromnych braw. Oczywiście zasłużonych!!!

W tym roku, do udziału w konkursie na ekologiczne przebranie zgłosiło się 24 uczestników.
Jury, które oceniało stroje miało nie lada wyzwanie. 

Wspólnie udało im się wybrać zwycięzców i przyznać miejsca:
I miejsce - Julian Bieniek
II miejsce - Błażej Feret
III miejsce - Hanna Jakubek - Siorek

Wyróżnienia:
Franciszek Bury
Michalina Żurek
Cezary Ziemba

Wszyscy pozostali uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i nagrody.

Rodzice jak zwykle spisali sie na medal a Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. 
Gratulujemy Wszystkim Rodzicom i Dzieciom !!!

Krótki Filimik z Pokazu mody ekologicznej w PP2

 

Zdjęcia wszystkich uczestników pokazu prezentujemy poniżej