Blue Flower

Dzień Dziecka tuż, tuż!!! – Przedszkole Publiczne Nr 32 w Rzeszowie

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
- Janusz Korczak

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. To jedyny taki dzień w roku… Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim nam zależało, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

We wtorek, 1 czerwca, zabawy, pląsy i ciekawe zajęcia rozpoczęły się już po śniadaniu. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować zabawy na placu przedszkolnym z udziałem wychowanków z wszystkich grup wiekowych. Na twarzach dzieci malowało się wielkie zadowolenie i radość… Przedszkolaki rywalizowały ze sobą podczas zabaw ruchowych, a konkurencje były przeróżne: wyścigi z woreczkiem na głowie, z kółkiem ringo - które trzeba było zawiesić na pachołku, rzuty do celu itd. Oczywiście nie zabrakło także zabaw z chustĄ animacyjną i tańców przy muzyce. Po zabawach i rywalizacjach sportowych, dzieci zjadły pyszne ciasto cytrynowe, a potem pyyyszne lody. Nie zabrakło także prezentów dla dzieci, wśród których największą atrakcją był zestaw do robienia baniek mydlanych. Nagle, otaczający świat mienił się tęczowymi barwami tworzonymi własnoręcznie przez dzieci… radości nie było końca!!!

To oczywiście nie była jedyna atrakcja tego dnia. Po podwieczorku wszystkie dzieci wybrały się do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie z inicjatywy Pana Burmistrza oraz MGOK w Sędziszowie Małopolskim, zobaczyły wesołą ciężarówkę z atrakcjami i niespodziankami dla najmłodszych. To także było wielką radością dla dzieci…

      Mamy nadzieję, że Ten Dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.
A przy tej okazji Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów tego wspaniałego dnia i radości naszych kochanych Przedszkolaków! Dziękujemy!!!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DNIA DZIECKA PONIŻEJ