Blue Flower

 

Nie lada frajdę miały dzieci z GR. V Publicznego Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Młp. Wychowawcy grupy - pani Marysia i Kornelia, z pomocą pani Kasi i Mai, na zakończenie przedszkola zorganizowały wspólne nocowanie tzw. “ZIELONĄ NOCKĘ W PRZEDSZKOLU”, które odbyło sie z piątku na sobotę tj. 11/12 czerwca 2021 r.  Wszyscy zerówkowicze czekali na ten moment z niecierpliwością. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Wszystkie panie przejęły pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. O imprezie została powiadomiona również policję, która częściej niż zwykle patrolowała okolice przedszkola. Z obawy, że dzieci mogą źle znosić rozłąkę z bliskimi, rodzice zostali zobowiązani do pobytu w domu w zasięgu telefonu. Na szczęście żadne dziecko nie płakało, przebywało przecież w dobrze mu znanym miejscu i pod opieką znanych mu osób.

Podczas spotkania dużą atrakcją była zabawa ogrodowa w „POSZUKIWANIE SKARBU” połączona z wykonywaniem zadań umysłowych i sprawnościowych.

Skarb został odnaleziony, a dzieci w nagrodę otrzymały słodkości i Dyplomy „Dzielnego Poszukiwacza Skarbu”.

Tuż po kolacji odbyła się DYSKOTEKA .

Dużą niespodzianką pod koniec dyskoteki były odwiedziny Pani Dyrektor, która wręczyła dzieciom i paniom kosz smakołyków. A kiedy dzieci pościeliły swe łóżeczka i przyszykowały się do spania przeczytała im bajkę. Po bitwie na poduchy, gdy było już zupełnie ciemno, wszyscy uzbrojeni w latarki wyszli do ogrodu w poszukiwaniu zwierzątek nocnych. Niestety żadnego nie udało sie spotk, za to samo wyjście dostarczyło dzieciom najwięcej ekscytacji.

Po wieczorze pełnym wrażeń i wspólnej modlitwie, dzieci oglądnęły bajkę na dobranoc na dużym ekranie i słodko zasnęły.

A gdy się obudziły, zjadły śniadanie i wróciły z rodzicami do swoich domów. 

Wszystkim się bardzo podobało. Dzieci były bardzo szczęśliwe, wyspane i uśmiechnięte, panie zadowolone, trochę niewyspane i zmęczone, a rodzice byli zdziwieni, że ich pociechy rozstały się bez łez i że do końca były tak dzielne.

ZIELONA NOCKA W PRZEDSZKOLU” została zorganizowana między innymi po to, aby dzieci opuszczając mury przedszkola zabrały ze sobą ogromny bagaż miłych wspomnień. Taki wspólnie spędzony czas był okazją do lepszej integracji dzieci ze sobą i ze swoimi paniami, do kształtowania samodzielności poza domem, odpowiedzialności i odwagi, a także spędzenia ze sobą ostatnich wspólnych chwil w przedszkolu w inny sposób niż dotychczas. Mamy nadzieję, że dzieci będą mile wpominać te chwile i na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Więcej zdjęć poniżej