Blue Flower

Serdecznie witamy Przedszkolaków oraz ich Rodziców u progu nowego roku szkolnego 2021/2022.
Pomimo trudnego dla wszystkich czasu pandemii, z zapasem sił, bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.


 

Informujemy, iż od września 2021r. w kilku grupach nastąpiły zmiany w przyporządkowaniu kilkorga dzieci do poszczególnych grup zgodnie z kryterium wiekowym o czym zadecydowała data urodzenia dziecka.

 

PODSTAWOWA WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 tj. w środę prosimy o przyniesienie podstawowych rzeczy osobistych dziecka:

 1. Pantofle (podpisane) na zmianę, łatwe do samodzielnego zakładania - zapinane na rzepy lub gumkę, na bezpiecznej podeszwie.

 2. Worek (podpisany) ze strojem na gimnastykę – podpisane krótkie bawełniane spodenki i podpisany t-shirt (grupa II - VI).

 3. Odzież zamienną na wypadek zabrudzenia czy zmoczenia (spodnie, bluzka, majteczki, skarpetki), którą należy zostawić w szatni.

 4. Chusteczki higieniczne2 opakowania (jedno w płaskim pudełku kartonowym oraz drugie opakowanie w foli (10 małych paczek)

 5. Chusteczki nawilżane-mokre (1 opakowanie).

 6. Bidon z czystą wodą

 7. Dla dzieci z grupy I (dzieci 3-letnie urodzone od 10 kwietnia 2018 do grudnia 2018) - korzystających z leżakowania prosimy przynieść do przedszkola koniecznie przed rozpoczęciem roku tj. w dniach 30 i 31 sierpnia:
  - pidżamka
  -
  2 poszewki o wymiarach 90 cm x 120 i ewentualnie płaska podusia. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci prosimy, aby poszwy były zapinane na rzepy lub sznureczki by zapobiec połknięciu drobnych elementów tj. suwak, guziki.
  - pokrowiec na poskładaną pościel. 

Uwaga, najstarsze 3-latki urodzone od stycznia do 10 kwietnia 2018 r. zostały przydzielone do III grupy i będą odpoczywać na karimatach bez pościeli i pidżamki.

Uwaga WSZYSTKIE RZECZY OBOWIĄZKOWO PROSIMY PODPISAĆ !!!

 


SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA CHĘTNYCH

31 VIII we wtorek w godzinach 9.00 – 11.00. odbędzie się spotkanie adaptacyjne wychowawców z rodzicami i dziećmi nowoprzyjętymi. Dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola, będą miały okazję poznać placówkę, pooglądać swoją salę, zapoznać się ze swoimi paniami i rówieśnikami.

Ze względu na ograniczenia sanitarne w sali nie mogą przebywać razem wszyscy rodzice wraz z dziećmi. W związku z tym prosimy o sprawne i krótkotrwałe wizyty o różnych godzinach (pomiędzy 9.00 a 11.00), by inni rodzice z dziećmi nie musieli czekać.


PODRĘCZNIKI

Informacje na temat podręczników będą dostepne w przedszkolu w poszczególnych grupach. 


WYPRAWKA

Kwestia wyprawki plastycznej zostanie ustalona podczas pierwszego spotkania z rodzicami.


UBEZPIECZENIE DZIECKA

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 podobnie jak w roku ubiegłym Przedszkole nie będzie ubezpieczało dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora przedszkola, jak również innych organów przedszkola (w tym Rady Rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz dzieci uczęszczających do przedszkola.

Każdy Rodzic podejmuje samodzielnie wszelkie decyzje dotyczące ubezpieczenia jego dziecka. Sam dokonuje wyboru firmy ubezpieczeniowej i wariantu ubezpieczenia. Przedszkole nie prowadzi ubezpieczenia dzieci.