Blue Flower

Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.  

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka na stałe zapisał się w kalendarzu ważnych wydarzeń. W tym roku oprócz wielu ciekawych atrakcji i niespodzianek w grupach nasza placówka włączyła się do ogólnopolskiej akcji, której Patronem jest czasopismo "Bliżej Przedszkola" „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO - UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ”. W ramach akcji wszystkie dzieci zebrane w jednej sali wspólnie z przedszkolakami z całej Polski o godz. 10.00 zaśpiewały piosenkę „Życie przedszkolaka”.

Zgodnie z wytycznymi organizatorów akcji relacja została nagrana -  link do relacji

To nie koniec atrakcji dla naszych przedszkolaków. Z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA dodatkowo zaplanowano wyjście dla wszystkich dzieci do Kina „Jedność” w MGOK na film animowany pt. Magiczny dywan"Samo wyjście sprawiło dzieciom ogromną frajdę, zaś bajka wprowadziła cudownie przyjacielski klimat wśród najmłodszych. To było wspaniale przeżycie dla każdego przedszkolaka. Dzieci bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.