Blue Flower

Obraz znaleziony dla: swiatowy dzien mycia rak

,,Dziś od rana plusk w łazience to przedszkolaki myją ręce…."

Światowy Dzień Mycia Rąk, obchodzony na całym świecie 15 października. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF i ma na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Mało kto zastanawia się nad tym, czy robi to prawidłowo. Tymczasem, aby umyć ręce ze wszystkich znajdujących się na nich zarazków, należy czynność tę wykonywać przez ok. 30 sekund.

Dbałość o zdrowie to bardzo ważna rzecz. Dlatego nasze przedszkolaki również brały udział w zajeciach zwiazanych z Światowym Dniem Mycia Rąk. Tego dnia dzieci w grupie I i II obejrzały prezentację multimedialną o prawidłowym myciu rąk, dowiedziały się lub przypomniały sobie, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Potem miała miejsce rozmowa o zarazkach i o tym jak je skutecznie usuwać z dłoni. Dla lepszego zobrazowania tematu, w grupie I dzieci przeprowadziły eksperyment z pieprzem i mydłem w płynie. Teraz już dokładnie wiedzą jak zarazki łatwo się przenoszą i w jaki sposób można szybko się ich pozbyć. Następnie w łazience odbył się pokaz poszczególnych etapów mycia rąk z użyciem mydła i wody. Przedszkolaki doskonale naśladowały wszystkie te czynności. 

 Celem zajęć było zwrócenie uwagi na istniejący problem chorób spowodowanych brakiem higieny rąk u dzieci oraz uświadomienie dzieciom o konieczności mycia rąk w wielu sytuacjach w ciągu dnia szczególnie w obecnych czasach pandemii zakaźnej choroby COVID-19. 

Galeria zdjęć poniżej