Blue Flower

 Obraz znaleziony dla: „Szkoła pamięta”.

Publiczne Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Młp. po raz trzeci włączyło się w akcję MEiN #SzkołaPamięta
Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
W ostatnim tygodniu października, podczas zajęć z dziećmi wspominano tych, którzy szczególnie zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Poza tym w ramach akcji podjęto w przedszkolu szereg dodatkowych działań.
Jednym z nich było wyjście wszystkich grup pod Pomnik Pamięci o Nieznanych Żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego zesłanych na Sybir oraz pomnik lokalnych bohaterów, Sybiraków, żołnierzy AK gdzie oddano hołd bohaterom i zapalono znicze. Grupa II dodatkowo wykonała prace plastyczne związane z tematyką pamięci o zmarłych. Kolejnym działaniem było wyjście gr. V pod opieką pań na Cmentarz Komunalny w Sędziszowie Młp. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się na grobach tych, którzy spoczywają na tym cmentarzu. Zapaliły znicze na grobach rodzinnych, na grobach pracowników naszej placówki, nauczycieli, absolwentów oraz bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności. Natomiast przedszkolaki z grup IV i III dzięki nowo zamontowanym 2 słupkom multimedialnym posłuchały z głośników informacji o memoriale Sybiraków i Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów oraz historii Sędziszowa Małopolskiego.

 

                                                    Grupa I i III

                                                      Grupa II

                 

                

                                                     Grupa V

                                                    Grupa III i IV

                                                      Grupa VI

 

     

W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
Za udział w akcji nasze przedszkole otrzymało pamiatkowy dyplom