Blue Flower

 Europejski Tydzień Kodowania 2021 #CodeWeek

CodeWeek to przedsięwzięcie organizowane każdego roku i skierowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Główny celem tego wydarzenia jest promowanie kodowania i programowania. To możliwość poznania gier logicznych, grafiki komputerowej, czy elementów robotyki.

Grupa VI chętnie bierze udział w tego typu zabawach. W dniu14 X zorganizowaliśmy w grupie „Kodowanie na dywanie” Tropiciele na start. Do przeprowadzenia gry wykorzystaliśmy dużą planszę. Dzięki dużemu formatowi planszy w grze wzięły udział wszystkie dzieci podzielone na trzy grupy. Każda drużyna współpracując ze sobą, rozwiązywała zadania, obierała strategie, odpowiadała na pytania oraz rozwiązywała zadania rozwijające wiedzę przyrodniczą.

Ucząc się programowania dzieci spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający. Zajęcia z programowania uczą precyzyjnego myślenia, rozwijają umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, powodują wzrost różnorodności pomysłów. Do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych nie tylko w przedszkolu, ale też i w domach, na przykład układanki typu sudoku, klocki, czy też memory obrazkowe i inne przedmioty wokół nas, które z powodzeniem można wykorzystać w nauce kodowania a przy okazji zachęcić również dzieci do twórczego wykorzystywania różnorodnych przedmiotów i materiałów.